Hymn naszej szkoły

Chodź daleko stąd do Odry i daleko do tych czasów, gdy Bolesław zwany Chrobrym władał grodem pośród lasów,a na miejcsu miasta Łodzi dziki zwierz sie tylko snuł i do szkoły nikt nie chodził , bo nie było wcale szkół!

Wielki królu Bolesławie, pamieć czynów twoich trwa, więc patronuj nam łaskawie przez nastepne tysiąc lat!

Ty umiałeś, nasz patronie, zrobić z wroga przyjaciela, co koronę na twe skronie włożył - pierwszą w polskich dziejach! Ziemi twojej błogosławił i ludowi dobry Bóg, boś Ty jego misjonarzy w swój gościnny przyjął próg!

Choć nie łatwe to zadanie być patronem "Piątki" naszej - łatwiej wrogom spuścić lanie, niż okiełznać jedną klasę! - ale tyś i bez oręża umiał swój osiągnąć cel! Dzisiaj naucz się zwyciężyć, a sukcesy z nami dziel!